Село Клинці було засновано в 1753 році. До кінця 19 століття в селі було 996 дворів і приблизно 3,5 тисячі жителів. Але тільки сто чоловік вміли читати і розбирались в чотирьох діях арифметики. Тому перед жителями села виникло питання про відкриття школи.

В 1886 році в селі була відкрита церковнопарафіяльна школа в найманому приміщенні. Заняття проходили з грудня по березень місяць ( з Покрова по Паску ), в той час, коли не було роботи по господарству. Завідуючим і вчителем Закону Божого в школі був Діонісій Климентій, вчителем – селянин Спиридон Поляков. Навчались в ній всього 13 дітей різного віку від дев’яти до чотирнадцяти років.

В 1923 році була відкрита перша початкова школа, завідуючим якої став житель села Клинці Кушнєров Тимофій Андрійович.

/Files/images/1.jpg

Школа розташовувалась в двох приміщеннях, які в 1922 році були відібрані у церкви. В школі працювали три вчителя, з них одна жінка та два чоловіка. .

В школі навчалися учні за віком:

до 14 років – 5 чоловік,

до 13 років – 18 чоловік,

до 12 років – 22 чоловіка,

до 11 років – 16 чоловік,

до 9 – 10 років – 9 чоловік.

Соціальне походження цих учнів було таким: із бідняків – 8 чоловік, з наймитів – 9 чоловік , членів КНС ( комітет незаможних селян) – 47 чоловік, середняків – 6 чоловік, священнослужителів – 1 чоловік.

В 1927 році постійно почала працювати початкова школа з першого по четвертий клас. Вік дітей був різний і в класах було мало учнів не із-за відсутності дітей, а через те, що батьки не віддавали дітей до школи в зв’язку з потребою в домашньому господарстві робочих рук. Крім того в школу заборонялось ходити дітям тих батьків, які були обмежені в правах: діти священнослужителів, діти селян, які не сплатили сільгоспподаток і т.п.

/Files/images/2.jpg

Відбором вчителів до роботи в школі займався завідуючий школою Кушнєров Тимофій Андрійович. Першими вчителями були: Коробов Яким Іванович, Кажанов Михайло Якимович, Мальчевська Марія Костянтинівна, Буданцева Марфа Іванівна, Костецька Євгенія Петрівна, Переверзєва Ольга Ананіївна, Студнікова Марія Устинівна. В цьому ж, 1927 році, був створений перший піонерський загін з 16 хлопчиків та дівчаток: Коробова А., Трубчанінова К., Поляков Ю., Бірюков Г., Яхонтов С., Трубчанінов Т., Пастухов Г., Голубицький А, Варава Я, Кравцов П., Єсипенко Б., Кушніров Є., Забеділіна К., Будников Г., Коротков В., Пастухов Л..

Першою піонервожатою в школі була Гальперіна Роза Михайлівна. Школа розміщувалась в церковній будівлі, поряд з церквою. В той час ( зі спогадів односельців), було заведено, що коли в церкві правилась служба, дітей заставляли стоячи співати «Інтернаціонал».

В 1932 році відкрився 5 клас, а в 1933 році група випускників школи пішла в 6 клас до села Калинівка.

З 1935 року Клинцівська школа стала семирічною, і в 1936 році відсвяткували перший випускний 14 випускників школи.

Районний відділ освіти направляв до школи кадри вчителів. Так до школи прийшли: Власенко Данило Андрійович – вчитель російської мови та літератури, Качневський Микола Миколайович – вчитель математики та фізики, Студніков Федор Тихонович – вчитель німецької мови, Танський Петро Лук’янович – вчитель біології, хімії, фізичної культури, Коробов Аким Іванович – вчитель географії, історії, Багнюк Іван Михайлович – вчитель суспільнознавства. Багнюк Іван Михайлович став першим директором семирічної Клинцівської школи.

Наступив 1941 рік. Закінчились випускні екзамени, будуються плани на майбутнє прекрасне життя. Але все перекреслено початком самої страшної, смертоносної війни. Школа працювала до окупації села. А в період окупації все із школи було вилучено і в школі розташувалась німецька комендатура та поліцейський пост. Восени 1941 року німці спробували відновити роботу школи, однак зимою 1942 року вона закрилась до звільнення села.

В цей період на фронтах війни воювали вчителі школи: Трубчанінов Т.Г., Кравцов Т.Г., Поляков Ю.Л. , Сидоренко Ф.Т., Губанов Е.О., Медведєв О.Г.

/Files/images/rzne/storya_shkoli/1946.jpg

1946р.

Степанова Катерина Антонівна, Орешкова Євдокія , Поляков Юрій Лазарович , Медведєв Олександр Георгійович , Калмикова Марія , Андріяшевська Марія Миколаївна , Ковальов Іван Антонович, Балясова Поліна Макарівна, Полякова Анастасія Купріянівна, Руденко Софія Лазарівна, Медведєва Віра Степанівна, Аколішна .

8 січня 1944 року село було визволено від німецько-фашистських загарбників. З великими труднощами довелось відтворювати школу і починати навчання дітей. Класи відкривались навіть в селянських хатах. Школа працювала, і весною 1945 року продзвенів перший післявоєнний останній дзвінок для випускників.

В кінці 40-х на початку 50-х років при директорах Медведєві О.Г. та Трубчанінові Т.Д. методом народної будови (коли держава давала матеріали, а учні, вчителі та батьки будували власними руками ) збудували нинішнє шкільне приміщення. Так, в 1952 році були добудовані три типових класи і відкрито середню школу.

/Files/images/rzne/storya_shkoli/1961р..jpg

1961р.

Королева Катерина Дмитріївна, Медведєв Александр Георгійович,Зоров,Балясова Балясова Поліна Макарівна, Полякова Анастасія Купріянівна,Гребенчук Петро Олександрович, Кравцов Тимофій Григорович, Поляков Юрій Лазарович, Медведева Віра Степанівна, Степанова Катерина Антон івна, Фоменко Оксана Терентіївна, Худолій Анна Костянтинівна, Донцова Олена Максимівна,Студнікова Ніна Степанівна,Губанов Юхим Олександрович,

До 1968 року були оформлені всі класні кімнати, проведено парове опалення, створені актовий зал, піонерська кімната, кабінети, відкрита шкільна майстерня, посаджений шкільний сад. Учні обробляли півтора гектара шкільного городу, що давало можливість безкоштовно харчуватися дітям.


/Files/images/rzne/storya_shkoli/Фоменко Оксана Терентіївна, Медведєв Олександр Георгійович.jpg

Фоменко Оксана Терентіївна, Медведєв Олександр Георгійович, Сидоренко Федір Тимофійович


Нажаль, в 1962 році була закрита середня школа. Причина – недостаток учнів у старших класів, за нормами того часу в старших класах повинно було навчатися 45 учнів, а в дійсності було менше. Кількість учнів на початку 60-х років була велика - в школі навчалося майже 450 учнів і було по два паралельних класи. Діти всі не могли розташуватися в приміщені школи, тому учні займалися в пристосованих приміщеннях на території села: в приміщенні бувшої церкви, в якому розташувалася майстерня, початкові класи займалися окремо в «Зайцевій школі» (приватний будинок сім’ї Зайцевих, пристосований до навчання ) і в попівському будинку.

Пройшли роки … Наша школа відкриває свої двері першокласникам і зі сльозами на очах прощається зі своїми випускниками.

За минулі роки неодноразово мінявся педагогічний колектив, але кожен вчитель сіяв добре, розумне, вічне…

Педагогічний та учнівській колективи, мешканці села Клинці завжди з вдячністю згадують вчителів, які працювали в нашій школі: Трубчанінова Тимофія Дмитровича, Полякова Юрія Лазаровича, Кравцова Тимофія Григоровича, Медведєва Олександра Георгійовича, Полякову Анастасію Купріянівну, Степанову Катерину Антонівну, Фоменко Оксану Терентіївну, Ковальова Івана Антоновича, Медведєву Віру Степанівну, Руденко Софію Лазарівну, Сидоренко Федора Тимофійовича, Сидоренко Анну Олексіївну, Губанова Юхима Олександровича, Балясову Поліну Макарівну, Голубицького Федора Назаровича, Селіна Василя Андрійовича, Худолій Анну Костянтинівну, Фросеняка Бориса Миколайовича, Трубчанінову Поліну Антонівну, Ритікова Михайла Івановича, Мельніченко Тамару Михайлівну, Студнікову Ніну Степанівну, Френкель Михайла Володимировича, Мельніченка Леоніда Івановича, Танську Людмилу Василівну, Корольова Івана Петровича, Корольову Катерину Дмитрівну, Франко Віру Сергіївну, , Плотнікову Олену Михайлівну, Курлову Валентину Анатоліївну, Кузнэцову Наталію Михайлівну,Фасхутдінову Галину Петрівну, Студзинську Зою Леонідівну, Чеботар Віталія Степановича, Чеботар Аллу Іванівну, Лузіну Марію Іванівну, Соломонову Марію Дмитрівну, Щукіну Ірину Анатоліївну, Савченко Ірину Анатолівну, Білоног Валентину Дмитрівну, Чернявську Наталію Семенівну, Брояковського Віктора Олександровича, Полякова Юрія Герасимовича, Пересунько Тамару Олександрівну, Потєєва Олександра Васильовича, Амбарцумову Вікторію Сергіївну, Студнікову Наталію Сергіївну, Зубенко Володимира Федоровича, Семидітного Володимира Акімовича, Теплюк Галину Миколаївну, Бажайкіну Софію Михайлівну, Розуваєву Євгенію Михайлівну, Грінченко Юлію Володимирівну, Чоботар Олександра Івановича, Барабаш Дмитра Володимировича, Белоконь Дмитра Миколайовича, Чулкова Семена Тимофійовича, Донцову Олену Максимівну, Мажарову Людмилу Михайлівну, Задорожню Лілію Михайлівну.

/Files/images/rzne/storya_shkoli/1234.jpg

Зараз в школі працює 17 вчителів: директор школи Шиманська Ірина Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Забеділіна Людмила Василівна, заступник директора з виховної роботи Приблуда Тетяна Іванівна та вчителі Медведєв Ігор Олександрович, Медведєва Валентина Григорівна, Суріна Людмила Павлівна, Семидітна Лариса Василівна, Шелейо Любов Андріївна, Гордієнко Олександр Майович, Потєєва Вікторія Валеріївна, Слюсаренко Ірина Володимирівна, Приблуда Ольга Іванівна, Єрмакова Світлана Миколаївна, Клименко Олег Сергійович, Клименко Лілія Борисівна, Миргородський Костянтин Дмитрович. Педагогічний колектив не змінюється вже багато років.

/Files/images/rzne/storya_shkoli/орп.png

Час нестримно плине… Кожен рік школа відкриває двері первачкам, проводжає в широку дорогу під назвою «Життя» своїх випускників. Зміни відбуваються в суспільстві, зміни відбуваються і в житті школи.

Відповідно до рішення Кіровоградської районної державної адміністрації від 02.10.2000 року № 901 – р Клинцівську загальноосвітню школу І – ІІ ступенів зареєстровано як загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів.

В 2000 році в школі «народним методом» та за допомогою випускниці школи, заступника директора Кіровоградського містгазу Логвинової Тетяни Михайлівни було побудовано газопровід до шкільної їдальні та підключено дві газові плити для організації харчування школярів.

Для покращення теплового режиму в школі теж «народним методом», в короткі терміни, було побудовано газову топкову, проведено газопровід і встановлено газові котли . 5 січня 2004 року загорівся «блакитний вогник», якого з нетерпінням чекали діти, вчителі, батьки. Не залишилися байдужими до газифікації школи колишні випускники школи: Потєєв Ілля Микитович –допоміг придбати газові котли, Логвинова Тетяна Михайлівна – допомогла в виготовленні документації та виконанні монтажних робіт. Стахановським методом будували топкову робітники школи Семидітний О.В., Табачинський Я.М., Шиманський М.І., Поляков В.В., які за жовтень місяць 2003 року збудували будівлю кочегарки. Також хочеться висловити подяку батькам учнів школи, які допомагали в виконанні будівельно – монтажних робіт.

Але на цьому адміністрація школи не зупинилася і вирішила провести телефонний зв'язок теж «народним методом». І в 2006 році було відновлено телефонний зв'язок.

У 2008 році було проведено водопостачання шкільної їдальні, завдяки участі колективу школи у конкурсі міні-проектів Фонду імені С. Баторія та одержаній перемозі. На кошти Фонду імені С. Баторія придбано насос ,якій подає воду з колодязя до їдальні. Труби водопостачальні провели Медведєв І.О., Табачинський Я.М., гідроакумулятор, змішувач для умивальників, мийку - Забеділін О.Л..

/Files/images/rzne/storya_shkoli/Водопостачання.jpg

Інформатизація та комп’ютеризація не пройшли повз школу. Інтерес до комп’ютерів учні почали проявляти з моменту їх масового виробництва, на прохання учнів перший комп’ютер школі подарував Потєєв Ілля Микитович восени 2004 року. Влітку 2007 року в школі було відкрито кабінет інформатики і Міністерством освіти і науки України направлено комп’ютерний клас 4+1. Завдячуючи цьому, в школі з вересня 2007 року з початкових класів проводиться спецкурс «Комп’ютерні технології».

Дуже великий вклад в технічне оснащення школи для розвитку навчально – виховного процесу вніс спонсор нашої школи – голова ООО « Агро – Рассвет» Потєєв Ілля Микитович. Він подарував школі перший комп’ютер, музичний центр, програвач DVD, телевізор, холодильник, електричні обігрівачі, метало – пластикові вікна, а також спонсорує проведення літнього оздоровлення школи, поточного ремонту, проведення новорічних свят.

Педагогічний колектив школи велику увагу приділяє не тільки навчанню учнів, а і вихованню. Традиційно в школі проводяться свята та заходи: «Першого дзвоника», «Вітаємо Вас, Вчителі», день самоврядування, свято Золотої осені, День української армії, новорічні та різдвяні свята, День святого Валентина, свято Захисника Вітчизни, Шевченківські дні, свято жіночої чарівності, День гумору, День Перемоги, День соборності, День здоров’я, гра «Пакет», свято «Останнього дзвоника», День Конституції, свято Незалежності України тощо.


/Files/images/uk/9.jpg

Святкування Нового року


/Files/images/uk/10.jpg


Святкування Масляниці


/Files/images/uk/11.jpg

День здоров’я. Гра «Пакет»


В червні місяці кожного навчального року проводиться літній відпочинок учнів 1 – 8, 10 класів. При школі функціонує пришкільний табір літнього відпочинку «Чарівна райдуга» .

Приділяється увага туристсько-краєзнавчій роботі. Учні школи подорожують не тільки місцевими стежинками, але і відвідують міста, пов’язані з історичними подіями нашої країни. Побували з екскурсіями учні в таких місцях: Миколаїв, Київ, Асканія-Нова, Черкаси, Запоріжжя, Севастополь, Веселі Боковеньки, Кременчук, Очаков, Одеса, Умань, у місті Кіровограді учні відвідали музеї: Кропивницького, протипожежної безпеки, обласний музей ДАЇ, краєзнавчий музей, музей Осьмьоркіна, обласний художній музей, побували в пожежній частині №8.

/Files/images/uk/12.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 597